Reference

Vizitku s kapkami štěstí od paní Petry jsem od naší společné kamarádky dostala dávno před tím, než vůbec přišla myšlenka na dům. Ale když se tak stalo, téma jsem měla hned jasné. Po nastěhování jsem oslovila paní Petru a ta si mne okamžitě získala. Každé setkání s ní je nesmírně inspirativní. Navíc možnost vznikající dílo ovlivnit, abych se s ním naprosto ztotožnila, mne nesmírně nadchla. Spojením geometricky ztvárněného příběhu a lahodných barev vzniklo překrásné dílo, které navíc vhodným umístěním rozzářilo náš nový domov a je pro mne každodenním pohlazením na duši. Kousek Petry je tak stále s námi a já věřím, že náklonnost, která díky obrazu mezi námi vznikla, přeroste v budoucnu v silnější pouto. Velice ji fandím a obdivuji.

Ivana Majerechová, Praha, obraz: Andělská křídla

Obraz, který pro mě namalovala malířka Petra Skopalová, splnil, či spíše předčil, má očekávání. Musím vyzdvihnout individuální přístup, kdy se Petra neváhala rozjet k nám domů, vyprávěla mi o procesu tvorby, o barvách, tvarech a příbězích za plátny, a také si prohlédla místo budoucí instalace. Díky tomu se jí podařilo vytvořit nejen geometrickou abstrakci složenou z barev, které jsem si představovala, ale která také vyjadřuje náladu, pocity a přání, která jsem malířce popsala.
Marcela Fialová, Praha, obraz: Usínání
Když jsem poprvé viděl galerii Petry Skopalové, oslovily mě barvy, pak tvary a nakonec i pohyb, který do každého obrazu dokáže velmi elegantně přidat. A pohyb to je pro mě život. Z jejích obrazů přímo vytéká. I já zatoužil mít od ní aspoň jeden. Diskuze s Petrou o obraze byla velmi zajímavá a bylo vidět, jak jí svítí oči a uvnitř obraz už malovala. Výsledek mě úplně nadchnul. Obraz se okamžitě stal nedílnou součástí mé fyzioterapeutické praxe a pomáhá nejen mě, ale i lidem, s kterými pracuji. Už teď vím, že jeden obraz mi nebude stačit.
Jaroslav Zelenka, Praha, obraz: Tensegrity
Dlouho jsme zvažovali, jaký obraz by se hodil do našeho interiéru. Stále jsme na nic nemohli přijít, až jednou jsme se svěřili s problémem Petře Skopalové. Hodně nám naslouchala, přišla se k nám podívat a pak po pár týdnech znovu přijela a nainstalovala velmi zajímavý obraz, který je v souladu s prostředím, ve kterém žijeme. Ráda postávám v blízkosti našeho obrazu, který je prostě perfektní. Moc děkujeme za skvělou práci a s klidnou myslí můžeme doporučit.
Patricie a Jiří Ritterovi, Praha, obraz: Kolotoč

Práce malířky Petry Skopalové se nám líbí natolik, že od ní máme hned čtyři obrazy, bez kterých si náš interiér nedokážeme představit. Je úžasné, jak Petra dokázala na základě několika málo informací vytvořit díla, která nás při každém pohledu nabíjejí energií a přináší nám pocit radosti z umění. Obrazy Petry Skopalové jsou naprosto výjimečné jak pro svou uměleckou hodnotu, tak pro emoce, které z nich přímo srší a rovněž proto, že Petra Skopalová do každého díla vkládá kus svého srdce.
Zuzka a Tomáš Ščerbovi, Praha, obraz: Harmonie světů

Od malířky Petry Skopalové vlastníme 2 obrazy a oba nám namalovala na přání. Jeden byl manželce k narozeninám a druhý jsme si nechali namalovat k výročí. Aniž bychom předtím vlastnili nějaký originál, tak oba obrazy nás naprosto dostaly. Nejsou originálem jen proto, že jsou jediné, ale i způsobem, kterým vznikly. Protože oba byly tvořeny v  naprostém souladu s našimi přáními, vzpomínkami, prožitky i prostorem ve kterém žijeme. Zároveň jsme se stali spolutvůrci obrazů , protože jsme s Petrou sdíleli pocity,nálady, vzpomínky, oblíbené barvy. Komplexnost obrazu doplňuje i certifikát s podrobným písemným popisem, co obraz vyjadřuje. Každá naše návštěva je uchvácená těmito obrazy. Všem bychom přáli, aby si mohli od Petry nechat namalovat obraz s příběhem jako my..
Karolina a Pavel Janotovi, Praha-Lipence, obraz: Erotikon

Po nastěhování do nového bytu jsme se s manželem nemohli domluvit na dekoraci dvou stěn, každý jsme měli odlišné představy, ale naštěstí jsme potkali paní Skopalovou, která nám pomohla ujasnit si, co na obrazech chceme ztvárnit. Vznikl z toho osobitý příběh ke dvěma obrazům, který rádi vyprávíme novým návštěvám. Spolupráci s paní Skopalovou můžeme vřele doporučit.
Ivana a Jaroslav Machovi, Zbraslav, obraz: Smím prosit

Petra Skopalová pro mou rodinu ztvárnila obraz Rodinný krystal, který s sebou nese zajímavý příběh. Neuvěřitelné, s jakou lehkostí, nápadem, myšlenkou, originalitou, barvami si autorka dokáže s jakýmkoli tématem poradit. A jak vždy říkám, všechny její ztvárněné obrazy mají duši, a tím jsou pro mě výjimečné.
Zuzka Mikulová, Praha, obraz: Rodinný krystal
Malířka Petra má velký dar skloubit umění s lidskou duší. Přála jsem si obraz o mně a Petra dokázala „můj život“ trefně rozehrát do souhry barev a tvaru… za to ji patří velký obdiv a dík. Naučila mě dívat se na geometrii jako na příběh.
Karina Fantová, Praha, obraz: Rovnováha
Mladá, talentovaná malířka Petra, svým jemným smyslem pro geometrii, úžasně zobrazila naší rodinnou harmonii. Krásný obraz je součástí naší rodinné pohody.
Rodina Cimerova, Větrušice, obraz: Harmonie
Díky malířce Petře Skopalové dostal manžel nejkrásnější vánoční dárek za celý svůj život, stále mu připomínající rodinnou lásku a pohodu. Každý den až do smrti si budeme připomínat ten úžasný okamžik narození syna a naši vzájemnou lásku, kterou malířka dokázala tak krásně ztvárnit. Její obrazy jsou velmi osobní a z každého dýchá láska, s jakou je maluje. Je neskutečným talentem s ještě neskutečnějším životním příběhem, který ji k malování dovedl…“
Iva Trübswasserová, Praha, obraz: My tři
Petra jako autorka svým obrazem nádherně zachytila výročí naší svatby… 15 roků je dlouhá doba a její znak nekonečna, ležaté osmičky a ztvárnění nás jako jedinečné součásti toho druhého nám udělalo velkou radost. Krásný certifikát jako maličkost navíc s osobním doručením byla již jen třešnička na dortu. Moc děkujeme a přejeme jí z celého srdce mnoho spokojených klientů.
Radka a Honza Aschlerovi, Praha, obraz: Ty a já
Do okamžiku, než jsme poznali tvorbu paní Ing. Petry Skopalové, byl náš zájem o obrazy okrajový. Návštěva její vernisáže a osobní seznámení s paní Petrou vyvolalo naše přání vlastnit obraz „na míru“ z její „dílny“. Přání se stalo skutečností. Dodnes nás těší nabídnutá a námi hojně využitá konzultační spolupráce s paní Petrou při malování zmíněného obrazu. Možnost podílet se na názvu, tvarech motivu a barvách díla nás nadchla zrovna tak, jako osobnost a profesionalita malířky paní Petry Skopalové. Dovolujeme si doporučit všem tento nevšední zážitek v duchu geometrické abstrakce.
Eva a Petr Volkeovi, Praha, obraz: Cesta
Velmi děkuji paní Skopalové za obraz s názvem „Co chceš, to dokážeš“, který mi vytvořila na zakázku. Přesně pochopila moji myšlenku a ztvárnila ji svým osobitým způsobem.
Margita Ježková, Turnov, obraz: Co chceš to dokážeš
Plavba se sluncem se stala součástí naší ložnice, kdykoliv se ocitnu v místnosti, vždy znovu nasávám atmosféru – někdy sleduji linie, někdy barvy, někdy nic konkrétního, ale vždy to má pozitivní dopad na moji psychiku. Evokuje to život sám se všemi jeho radostmi i starostmi, ale nakonec vždy zvítězí ten celkový pozitivní nadhled. Jsme moc rádi, že naše spolupráce vedla k takovému krásnému dílu, které je pro nás vždy jakousi baterií pozitivní energie.

Saskia a Vladimír Polomsky, Praha, obraz: Plavba