Petra Skopalová, umění geometrické abstrakce

Má cesta k umění je příběhem o splnění velkého snu. Každý máme v sobě skryté jedinečné vlohy, které potřebují čas, aby se rozvinuly a dozrály. Má cesta k abstraktní geometrii začala na gymnaziu obdivem ke geometrii a matematice. Tuhle lásku jsem po vysokoškolském studiu ekonomie rozvíjela i jako investiční bankovní specialista.

Praxe investičního bankéře mě naučila naslouchat lidem a tvořit pro ně věci na míru. Tehdy to byla investiční portfolia, teď ráda tvořím abstraktní obrazy na míru. Změnila jsem jen způsob svého vyjádření a obrátila jsem se od ekonomie k čisté geometrii. Přidala jsem barvy, aby se emoce a myšlenky druhých daly lépe personifikovat.

Má první samostatná veřejná výstava se konala v roce 2013 v Praze. Poté jsem vystavovala v galeriích v New Yorku, Paříži, Los Angeles, Rotterdamu, na Ibize a v Basileji. Kromě vlastních děl, která prezentuji na světových výstavách, ráda tvořím i obrazy na míru, které vyjadřují Váš vlastní svět. Svou tvorbou podporuji i různé designérské projekty jako je Pasáž českého designu, ArtBe.cz a Bohemia Design. Doplňkově tvořím i designové výrobky, které si můžete zakoupit na Fleru.  Ráda vnáším umění i do světa byznysu, a proto pronajímám své obrazy i do kanceláří.

„Miluji barvy a geometrii. Geometrická abstrakce je pro mě jedinečným způsobem, jak vyjádřit realitu kolem sebe. Čistota tvaru, jasnost a barvy jsou jazykem, který používám.“ 

„Miluji barvy a geometrii. Geometrická abstrakce je pro mě jedinečným způsobem, jak vyjádřit realitu kolem sebe. Čistota tvaru, jasnost a barvy jsou jazykem, který používám.“ 

Reference

Po nastěhování do nového bytu jsme se s manželem nemohli domluvit na dekoraci dvou stěn, každý jsme měli odlišné představy, ale naštěstí jsme potkali paní Skopalovou, která nám pomohla ujasnit si, co na obrazech chceme ztvárnit. Vznikl z toho osobitý příběh ke dvěma obrazům, který rádi vyprávíme novým návštěvám. Spolupráci s paní Skopalovou můžeme vřele doporučit.
Ivana a Jaroslav Machovi, Zbraslav, obraz: Smím prosit

Obraz, který pro mě namalovala malířka Petra Skopalová, splnil, či spíše předčil, má očekávání. Musím vyzdvihnout individuální přístup, kdy se Petra neváhala rozjet k nám domů, vyprávěla mi o procesu tvorby, o barvách, tvarech a příbězích za plátny, a také si prohlédla místo budoucí instalace. Díky tomu se jí podařilo vytvořit nejen geometrickou abstrakci složenou z barev, které jsem si představovala, ale která také vyjadřuje náladu, pocity a přání, která jsem malířce popsala.
Marcela Fialová, Praha, obraz: Usínání

Práce malířky Petry Skopalové se nám líbí natolik, že od ní máme hned čtyři obrazy, bez kterých si náš interiér nedokážeme představit. Je úžasné, jak Petra dokázala na základě několika málo informací vytvořit díla, která nás při každém pohledu nabíjejí energií a přináší nám pocit radosti z umění. Obrazy Petry Skopalové jsou naprosto výjimečné jak pro svou uměleckou hodnotu, tak pro emoce, které z nich přímo srší a rovněž proto, že Petra Skopalová do každého díla vkládá kus svého srdce.
Zuzka a Tomáš Ščerbovi, Praha, obraz: Harmonie světů